Najwięcej pielęgniarek jest w przedziale wiekowym 50-55 lat. Szpital wiąże nadzieję z absolwentami nowego kierunku na głogowskiej wyższej uczelni.

W tym roku ponad 30 pielęgniarek osiągnie wiek emerytalny. Jeżeli odejdą z pracy, wiele oddziałów może mieć problem. Zarząd głogowskiego szpitala powiatowego ma nadzieję, że sytuacja się poprawi, gdy pierwsi absolwenci kierunku pielęgniarstwo opuszczą mury PWSZ.

-Panie i panowie, którzy podejmą naukę na kierunku pielęgniarstwo mają zagwarantowane zatrudnienie w naszym szpitalu i myślę, że i w innych placówkach – mówi Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego. – Praktycznie wszędzie brakuje pielęgniarek. Są bardzo oczekiwane na rynku pracy. Namawiam do studiowania na tym kierunku, ponieważ jest przyszłościowy.

Personel medyczny w głogowskim szpitalu w większości stanowią kobiety w wieku 50 lat. Bardzo dużo jest też w wieku 55 lat. W tym roku 32 kobiety osiągną wiek emerytalny. 

–Apeluję o zrozumienie dla pracowników służby zdrowia i zrozumienie sytuacji działania opieki medycznej– mówi prezes głogowskiego szpitala.

W Polsce na 1000 mieszkańców przypada mniej niż sześć pielęgniarek. Jest to jeden z bardziej cenionych zawodów. Pielęgniarkom ufa 80% społeczeństwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here