40 uczniów klas drugich i trzecich otrzymało akty mianowania na wyższy stopień awansu. Opiekę nad klasami mundurowymi sprawuje z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Uroczysta gala awansów i nadania stopni 40 uczniom klas drugich i trzecich odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Uczniowie otrzymali akty mianowania na stopnie: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. Zajęcia w klasach mundurowych nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących. Mundurowi rozwijają swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach specjalistycznych. Uczestniczą również w zajęciach terenowych i poligonowych, co łączy się z wyjazdami i zajęciami prowadzonymi min. w szkołach policyjnych oraz poligonach wojskowych. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru, co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas.

– Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Uczniowie poznają podstawy pracy policjanta, strażaka i żołnierza zawodowego.

Opiekę nad klasami mundurowymi sprawuje z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Mariusza Bużdygana akty mianowania na stopnie: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. wręczył podinsp. Bogdan Kaleta.

Zdjęcie: KPP w Głogowie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here