Ruszyły zajęcia dydaktyczne, kółka zainteresowań i specjalistyczne w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli w ramach Projektu pn. “Magia nauki”.

Pedagodzy ze szkół w Gminie Kotla z wielką troską podchodzą do swoich uczniów. Aby zapewnić jak najszerszy dostęp do wiedzy, nowinek technicznych i wszystkiego co niesie ze sobą postęp i nowoczesność przystępują i realizują wiele programów. W tym roku szkolnym w obu szkołach gminnych ruszyły dodatkowe zajęcia dydaktyczne, kółka zainteresowań i specjalistyczne w ramach Projektu pn. “Magia nauki”. Został również utworzony Szkolny Ośrodek Kariery dla klas 7 i dla uczniów gimnazjum. Przyszli, potencjalni pracownicy różanych firm już od najmłodszych lat  uczą się zasad autoprezentacji na rynku pracy. Wkrótce rozpocznie się współpraca z różnymi instytucjami rynku pracy i przedsiębiorcami.

– W przyszłości czeka na dzieci jeszcze wiele ciekawych zajęć i wyjazdów – mówi Anna Marcinkowska Inspektor ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych, planowania i promocji gminy.  

Zdjęcie: UG Kotla

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here