W przyszłym roku ruszy remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Zarząd szpitala zapewnia, że za kilka miesięcy pacjentki będę rodziły w super warunkach.

Na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym każdego roku przebywa około 2.500 kobiet. Na świat przychodzi 800 noworodków. Zarząd szpitala ma nadzieję, że po remoncie oddziału więcej kobiet będzie rodziło w Głogowie i liczba noworodków zbliży się do 1000.

– Nasz Program Nowoczesny Szpital zakłada modernizację wszystkich oddziałów i dostosowanie ich do potrzeb i funkcjonalności wymaganych w dzisiejszych czasach – mówi Edward Szchmidt, prezes głogowskiego szpitala.

Remont oddziału pierwotnie planowany był w br. Z chwilą rozpoczęcia modernizacji Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii remont ginekologii i położnictwa przesunięty został na 2018 rok. Szpital ma już przygotowaną dokumentację projektowo-techniczną. Zanim powstała ostateczna wersja dokumentu, na pierwotny projekt nanoszono kilkakrotnie poprawki. Były one wynikiem konsultacji z lekarzami i pielęgniarkami. Zgodnie z planami na oddziale powstaną między innymi nowe bloki porodowe, sala cięciowa, sale dla matek z dziećmi, nowe łazienki i toalety. W salach pojawi się nowy sprzęt, łóżka i wyposażenie. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here