Frekwencja i pogoda dopisały. Niesamowita impreza sportowa dała się we znaki jej uczestnikom. Jednak nikt nie narzekał. Zmagali się z błotem, woda, własnymi słabościami. Karol Winniczuk, Zuzanna Piosik, Jakub Plewko i Joanna Szczurowska zasłużyli na największe laury.

Czołganie, bieg rowami z wodą i błotem na odcinku 8 i 14 km – to tylko niewielki wycinek tego z czym zmierzyć się musiało 200 uczestniku pierwszego zorganizowanego w Gminie Kotla Biegu Katorżniczego Kotlactive Forest Run 2018. Frekwencja tego bardzo ciężkiego i urozmaiconego biegu pozytywnie zadziwiła organizatorów. Pogoda i humory dopisały uczestnikom i kibicom. Wielu z nich zapewniało, że w następnych biegach wezmą udział, mimo, że po tym pierwszym są zmęczeni, ale zadowoleni bo pokonali trudy, niedogodności i swoje wyczerpanie. Bieg odbył się na dwóch dystansach 8 i 14 km, a klasyfikacja podzielona była dodatkowo na kobiety i mężczyzna. Najlepszy zawodnik na dystansie 14 km pokonał trasę w ciągu 1:04:15 i był nim Karol Winniczuk, zaś w kategorii kobiet była to Zuzanna Piosik z wynikiem 1:38:13. Na trasie 8 km najlepszy okazał się Jakub Plewko z czasem 42 min. 23 sek., a w kategorii kobiet Joanna Szczurowska z czasem 55 min. 11 sek.

 -Po opiniach uczestników pozwalamy sobie na stwierdzenie, że bieg był rewelacyjny– podsumowuje wydarzenie Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Podczas wydarzenia dodatkowe atrakcje przygotowało Nadleśnictwo Głogów, siłownie KIKO+ oraz Progress, firma Lubinpex. Dzieci miały też do dyspozycji bezpłatny dmuchany zamek. Przygotowywanie biegu to efekt współpracy wielu instytucji i osób. Organizatorami biegu była Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwo Głogów i PPHU Lubinpex sp. z o.o.