Kierowcy nie pozwolił uciec nietrzeźwemu sprawcy kolizji. 46-letni nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez policjantki z patrolu ruchu drogowego. Badanie wykazało 2,72 promila alkoholu w jego organizmie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie został telefonicznie powiadomiony, przez świadka a zarazem osobę uczestniczącą w kolizji, o nietrzeźwym sprawcy kolizji. Kierujący pojazdem skoda mężczyzna, podczas wyprzedzania otarł się o jego samochód. Po zatrzymaniu pojazdów mężczyzna próbował rozmawiać ze sprawcą, szybko zorientował się, że ma do czynienia z nietrzeźwym i powiadomił policję.

– Sprawca kolizji, zorientował się, że powiadomiono policję, wsiadł do samochodu i pomimo swojego stanu odjechał – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. –  Pokrzywdzony pojechał za nim. Kierujący skodą mężczyzna zjechał z drogi i wjechał do rowu. Próbował uciekać pieszo ale został ujęty przez świadka. W tym momencie świadka wsparł policyjny patrol ruchu drogowego. Policjantki z patrolu zatrzymały 46 – latka. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma 2,72 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here