Mieszkańcy Kotli oddali 10 litrów krwi podczas sobotniego pikniku. Zabawę dzieciom umilali Myszka Miki z Minnie oraz Kaczor Donald z Daisy.

Zespół Szkolno – Przedszkolny, samorządowcy i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli na terenie rekreacyjno – sportowym zorganizowali Piknik Rodzinny i Dzień Dziecka. Podczas podwójnego święta na scenie swoje umiejętności wokalno – taneczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Jedną z wielu atrakcji był pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kotla. Urozmaiceniem imprezy był także odbywający się po raz pierwszy Turniej Rodzin, podczas którego trzyosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych. Dzieci podczas ich święta zabawiali Myszka Miki z Minnie oraz Kaczor Donald z Daisy. Podczas imprezy w ramach promocji krwiodawstwa na terenie Gminy Kotla przeprowadzono akcję „Znajdź czas, podziel się krwią przed wakacjami”.

– W czasie akcji zebrano ponad 10 litrów krwi. Po raz kolejny przyczynimy się do uratowania komuś życia – mówi Anna Marcinkowska z UG Kotla.

Akcja była podsumowaniem rocznej współpracy z RCKiK we Wrocławiu Terenowego Oddziału w Głogowie w ramach projektu „Twoja krew – moje życie. Razem pokonamy smoka”. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kotli przy współpracy z RCKiK we Wrocławiu TO Głogów pod hasłem „Oddając krew – darujesz życie”. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki ufundowane przez sponsorów oraz RCKiK we Wrocławiu TO Głogów.

Piknik uświetnił pokaz strażaków z OSP w Kotli. Przez cały czas trwania pikniku dla uczestników otwarta była kawiarenka, gdzie można było wypić kawę, zjeść ciasto, kiełbasę z grilla lub grochówkę. Dodatkowymi atrakcjami był kiermasz książek, kącik urody ze stoiskiem fryzjerskim i kosmetycznym a także masażem relaksacyjnym.

Wszystkim uczestnikom pikniku i Dnia Dziecka czas umilał zespół muzyczny „Sing”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here