106 tys. zł Gmina Kotla przeznaczyła na nowy sprzęt dla OSP. Na jego zakup pozyskała środki zewnętrzne.

Gmina Kotla dla Ochotniczych Straży Pożarnych zakupiła 2 defibrylatory, zestaw PSP R1 w plecaku z szynami Kramera i deską WOPR z systemem stabilizacji głowy oraz zestaw średni ratownictwa technicznego. Zakup był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości. Wsparcie to pokryło 99% kosztów zakupu – reszta zostanie pokryta z budżetu Gminy. Łączna wartość zakupionego sprzętu to 106 tys. zł.

– Nasze jednostki wzbogacą się o kolejny nowoczesnych sprzęt, który ma na celu ratowanie życie i mienia osób poszkodowanych. Mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się jeszcze bardziej bezpieczni –mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Zanim strażacy wzięli sprzęt w swoje ręce, dostawca przeprowadził instruktaż obsługi zestawu hydraulicznego w skład którego wchodzą: pompa hydrauliczna, rozpieracz ramionowy o sile rozpierania 25 ton, rozpieracz teleskopowy z wbudowanym wskaźnikiem laserowym o sile rozpierania 20 ton, nożyce hydrauliczne o sile cięcia ponad 140 ton z wbudowanym oświetleniem, a także zestaw węży.

Zakup sprzętu zrealizowano w ramach zadania „Doposażenie jednostek OSP Gminy Kotla”. Jest ono współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here