Wyjątkowe spotkanie z muzyką folklorystyczną na boisku w Kotli. Publiczność oklaskiwała Lwowską falę, Jerzego Garniewicza oraz osiem zespołów folklorystycznych z terenu trzech powiatów. 

W ramach XXII Przeglądu Kultury Polskiej KRESY 2018 na scenie przed publicznością Gminy Kotla wystąpili zespół z Ukrainy „Lwowska fala”, Jerzy Garniewicz oraz osiem zespołów folklorystycznych z terenu trzech powiatów. 
Dzień z piosenką Kresową rozpoczął Jerzy Garniewicz, polski kabareciarza oraz wielkiego przyjaciela Wilna i Wileńszczyzny. Zespół „Lwowska fala” – kapela-kabaret, który wystąpił po Jerzym Garniewiczu zaśpiewał piosenki w większość znane publiczności. Niektórzy nawet nucili, wtórowali kapeli. 

Po koncertach gości w ramach KRESY 2018 odbył się Przegląd Zespołów Folklorystycznych reprezentujących trzy powiaty. Na cenie swoje piosenki prezentowały zespoły: „BRZEGOWIACY”  z Gminy Żukowice, ,,GROCHOWICZANKI” z Gminy Kotla, ,,WRZOS” z Gminy Kotla, ,,CHABRY” z Gminy Siedlisko, „PRZEDMOŚCIANKI” z Gminy Głogów,  ,,POLNE KWIATY” z Gminy Gaworzyce, ,,SERBOWIACY” – Gminy Głogów oraz ,,CHABER” z Gminy Żukowice. Wszyscy uczestnicy przeglądu odebrali z rąk Przewodniczącej Rady Gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli dyplom i okolicznościową statuetkę. 
– Słodkie wypieki dla uczestników spotkania przygotowały panie z sołectwa Kotla za co dziękujemy sołtys Ewie Kłonicy – mówi  Anna Marcinkowska Inspektor ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych, planowania i promocji gminy Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych UG Kotla. 

Organizatorami Biesiady Muzycznej w Kotli był GOKiS Kotla, Gmina Kotla 
i Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here