Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na stopnie: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. W gali uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych oraz Policji, Wojska, Straży Pożarnej i Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Uroczysta gala nadania stopni uczniom klas o profilu mundurowym miała miejsce w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień w edukacji mundurowej. Opiekę nad klasami mundurowymi sprawuje z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski. Akty mianowania wręczał Starosta Głogowski Jarosław Dutkowiak, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, Dowodca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk. Grzegorz Wincek, brygadier Paweł Dziadosz. W uroczystości uczestniczył również Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu

– Uczniowie tych klas oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, rozwijają swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach specjalistycznych. – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Młodzież przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas. Uczestniczą również w zajęciach terenowych i poligonowych co łączy się z wyjazdami i zajęciami prowadzonymi min. w szkołach policyjnych oraz poligonach wojskowych.

W drugiej części gali uczniowie oraz goście uczestniczyli w patriotycznej uroczystości poświęconej 100 – leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Program przygotowali uczniowie szkoły.

– Podczas uroczystości, na terenie szkoły, uczniowie mogli zapoznać się z ofertą pracy w policji. Przygotowano dla nich specjalny punkt, gdzie pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Głogowie, udzielały w tym zakresie informacji zainteresowanym osobom – mówi podinsp. Bogdan Kaleta.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here