Wrzos, Skidniowianie i Grochowiczanki podnoszą swoją wiedzę i umiejętności na warsztatach wokalno-scenicznych, które dofinansowane zostały przez Narodowe Centrum Kultury.

Gmina Kotla podjęto działania, które mają na celu promowanie tradycji przodków. W czasie trwania warsztatów członkowie zespołów folklorystycznych Wrzos, Skidniowianie i Grochowiczanki  podnoszą swoje umiejętności taneczne i wokalne. Natomiast dzieci z zespołu Skidniowianie doskonalą swój warsztat taneczny. Swoje umiejętności zespoły folklorystyczne i inst4rumentaliści z kapel zaprezentowali podczas Dnia Seniora.

–  Były to Prezentacje Muzyków Prawdziwych.  Działania podjęte w dziedzinie promowania tradycji przodków w dzisiejszej kulturze w ramach zadania „Na folkową nutę” ze środków Narodowego Centrum Kultury w Programie Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska realizuje Stowarzyszenie Grochowice Zdrój – mówi Kamila Suchocka-Szperlik Kierownik Referatu rozwoju Gminy  i pozyskiwania środków zewnętrznych.

Dodatkową atrakcją programu był wyjazd do Wrocławskiego Teatru Komedia, gdzie  wszyscy członkowie zespołów obejrzeli spektakl pt. „Z twoją córką nigdy”.

Zdjęcie: UGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here