In vitro, łącznik S3 z S5, przystanek kolejowy na legnickim osiedlu oraz wiele innych działań zmierzających do rozwoju miasta i poprawy życia jego mieszkańców jest celem działania .Nowoczesnej.

Głogowska .Nowoczesna zamierza wcielać w życie obietnice przedwyborcze. Jej szef Jacek Zaorski uważa, że przyszedł czas na realizację planów. Dopuszcza korektę, ponieważ jak twierdzi program opracowany był z założeniem, iż Koalicja Obywatelska czyli .Nowoczesna i PO przejmą władzę w mieście.

– Będzie redukcja programu. Chcemy współpracować z prezydentem miasta i naszym koalicjantem – mówi Jacek Zahorski szef głogowskich struktur .Nowoczesnej. – Uważam, że po części możliwe jest realizowanie programów wszystkich startujących do wyborów. W naszym programie nie ma takich zadań, które byłyby nie do przyjęcia dla naszego koalicjanta.

Szef głogowskich struktur .Nowoczesnej uwzględnia rozbieżności w programach PO i .Nowoczesna, jednak uważa, że mimo tego koalicja powinna współpracować i dotrwać do końca kadencji. Deklaracje złożone przed wyborami należy wcielać w życie.

– Czasem może być to szorstka przyjaźń, ale warto osiągnąć porozumienie i realizować wspólne cele – mówi Jacek Zahorski szef głogowskich struktur .Nowoczesnej. -Jednym z ważnych tematów, które będziemy kontynuować to In vitro. W 2016 roku przygotowaliśmy program, który otrzymał przychylność prezydenta . Pozytywną opinię dała też komisja zdrowia. Pod projektem podpisało się 800 osób. Niestety dzięki głosom radnych z prawicy projekt został odrzucony. Wrócimy do niego.

Jak zapewnia Jacek Zahorski .Nowoczesna ma dużo pomysłów, większych , mniejszych. Celem ich jest poprawa warunków życia, funkcjonowania mieszkańców miasta.

– Na osiedlu Piastów Śląskich przy stacji paliw brakuje przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej – mówi Jacek Zahorski . – Radna Bożena Czekańska Smykalla, przybliżyła nam te tematy i przedstawi je na sesji.

Jacek Zahorski nie zapomniał także o mieszkańcach Legnicy, gdzie zabiegał o głosy, startując do sejmiku dolnośląskiego.

– Deklarowałem, że powalczę o budowę stacji kolejowej na osiedlu Piekary – mówi Jacek Zahorski. – Nie jestem w sejmiku, ale skoro złożyłem obietnicę, chcą jej dotrzymać. Mam już doświadczenie w zbieraniu podpisów, dlatego też przygotuję pismo, pozbieram podpisy i skieruję apel do prezydenta Legnicy, sejmiku, radnych i PKP. Kolejny temat to łącznika S3 z S5 nieopodal Leszna. Chciałbym zainicjować dyskusję na temat budowy łącznika tych dwóch ważnych dróg. Odcinek nie byłby duży a poprawiłby połączenie z Poznaniem.

Szef .Nowoczesnej po ostatnim spotkaniu w Warszawie jest spokojny o losy partii. Głogowskie struktury rozwijają się systematycznie, pomimo rotacji jej członków. Twierdzi, że Koalicja Obywatelska sprawdziła się w skali kraju. Ma też nadzieję, że Wiceprzewodniczący Rady Miasta Głogowa Sławomir Majewski będzie realizował cele nie tylko PO, ale i .Nowoczesnej, swojego koalicjanta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here