Wójt, dyrektorka i wielu zaproszonych gości, czytało książki dla uczniów w SP w Kotli. Podczas akcji zebrano także pieniądze na leki dla czworonogów.

W Kotli odbyła się cykliczna już impreza czytelnicza dla uczniów klas I – III TU MIESZKA BAJECZKA. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmiało „Mój przyjaciel pies” było ściśle powiązane z bohaterem książki „O psie, który jeździł koleją”. Książka ta jest trzecią pozycją w rankingu 100 książek na 100 – lecie odzyskania niepodległości, przeprowadzonym w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wśród uczniów i ich rodziców. W tym roku szkolnym uczniowie wysłuchali książki czytane przez: Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego – przyjaciela zwierząt i propagatora gminnej kampanii adopcyjnej pn. „Podaruj dom… zyskaj przyjaciela!”  i  Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli Halinę Ignacik. 

Gośćmi uczniów klas I-III  byli: Joanna Paterka z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie z psem Bajką; Blanka Horbatowska – przyjaciel zwierząt, sędzia kynologicznego FCI, hodowca chartów polskich w hodowli Arcturus, której towarzyszył pies Verbena; Jagoda Kosmala i Andrzej Dwojnego – miłośnicy zwierząt z Fundacji „Jagodzianki czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie”, którzy przybyli z psem Lolkiem; Karina Gołąbek – przyjaciel zwierząt i dogoterapeutka, której towarzyszył pies Lucky.
W ramach tej cyklicznej imprezy TU MIESZKA BAJECZKA przeprowadzono również konkursy. Uczniowie  klasy I mieli za zadanie przygotować ilustrację do książki „O psie, który jeździł koleją”. Natomiast klasy II wzięły udział w zgaduj-zgaduli „Co wiem o psach?”. Plakat „Kodeks psiego przyjaciela” przygotowali uczniowie klas III.  Wszystkie prace zostały ocenione, a najlepsze nagrodzone.
W szkole zbierano także karmę dla opuszczonych psów i kotów z Fundacji „Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie”. Do zbiórki karmy dołączyli również uczniowie klas IVc i  VIb pod opieką wychowawczyń  K. Nomejko i  M. Kawałkowskiej, którzy zorganizowali w szkole sprzedaż ciast, a zarobione pieniądze, w kwocie 800 zł przeznaczyli na zakup lekarstw i potrzeby podopiecznych Fundacji.
Tegoroczna akcja przysporzyła najmłodszym uczniom wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Dodatkową atrakcją były psy towarzyszące zaproszonym gościom oraz ciekawe opowieści o opiece i ich roli w życiu człowieka.
Organizatorkami akcji były:Henryka Bylebył, Anna Skiba, Jolanta Spychała i Dorota Wojno-Fidzińska.

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here