O pierwszych „fabrykach” czekolady, tajnikach lwowskich pierników i tłuczeńców, nakazach i zakazach obowiązujących dawniej w produkcji słodyczy, słodowych cukierkach i karmelkowych wierszykach oraz cudach wyczarowywanych z cukru, marcepanu i czekolady opowie Anna Kozłowska-Ryś, autorka książki „Lwów na słodko i … półwytrawnie”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie oraz Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa” zapraszają na spotkanie o Lwowie na słodko.

– To prawdziwa gratka dla wielbicieli Lwowa i… słodyczy! Czy można te dwie miłości połączyć? Oczywiście! A wie to najlepiej Anna Kozłowska-Ryś, autorka książki „Lwów na słodko i … półwytrawnie”, która odwiedzi Głogów już 18 lutego – mówi  Agnieszka Błaszczyk Biblioteka Lokalna  Osiedla Głogowskiego
Spotkanie z autorką rozpocznie się o godz. 18 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Jego organizatorami są Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie. 
Anna Kozłowska-Ryś opowie mało znane i często zupełnie zapomniane historie z życia lwowskich cukierni i cukierników od przełomu XVIII/XIX w. po 1939 r. Dowiemy się o działalności nieznanych dotąd szerzej szwajcarskich cukierników z początku XIX w. we Lwowie, pierwszych „fabrykach” czekolady, tajnikach lwowskich pierników i tłuczeńców, nakazach i zakazach obowiązujących dawniej w produkcji słodyczy, słodowych cukierkach i karmelkowych wierszykach oraz cudach wyczarowywanych z cukru, marcepanu i czekolady przez lwowskich mistrzów cukiernictwa. Nie zabraknie też ciekawostek z życia legendarnej cukierni Ludwika Zalewskiego – symbolu przedwojennego Lwowa. Zajrzymy również m.in. do cukierni rodziców poety Leopolda Staffa i cukierni znanej pisarki Gabrieli Zapolskiej.