Do 19 lipca można składać wnioski o środki w ramach programu „Kumulacja Aktywności z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”. Program umożliwia sfinansowanie wynagrodzenia osoby prowadzącej zajęcia sportowe dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat. Łączna kwota przeznaczona na program to 1.200.000 zł.

Organizatorem programu „Kumulacja Aktywności z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”  jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.  Jest on współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kierowany do osób fizycznych i organizacji, które zechcą zadbać  o sprawność fizyczną młodzieży w wieku od 11 do 15 roku życia. Zajęcia przygotowane przez zainteresowane podmioty i osoby fizyczne powinny być innowacyjne i atrakcyjne dla osób, które są mało aktywne fizyczne i unikają zajęć wychowania fizycznego. Powinny również zawierać elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Zgodnie z założeniami programu do 19 lipca wniosek mogą złożyć osoby posiadające doświadczenie i uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowych z dziećmi, a w szczególności trenerzy lub byli zawodnicy różnych dyscyplin sportu, którzy uzyskali osiągnięcia na poziomie co najmniej medalisty mistrzostw kraju. Zgłaszający musi być osobą fizyczną, pełnoletnią, niekaraną i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Zajęcia sportowe realizowane na podstawie autorskich scenariuszy: muszą być kierowane do młodzieży w wieku 11-15 lat o różnych predyspozycjach fizycznych i umiejętnościach sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży dotychczas mało aktywnej sportowo, muszą być nieodpłatne dla uczestników, nie mogą być realizowane w ramach lekcji WF ani innych programów (np. SKS), mają podnosić sprawność fizyczną młodzieży i zawierać elementy ćwiczeń gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

– Program składa się z 2 części: konkursowej – mającej na celu wybór w drodze konkursu maks. 50 najlepszych autorskich scenariuszy zajęć sportowych dla młodzieży w wieku 11-15 lat i  realizacyjnej – polegającej na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla młodzieży w wieku 11-15 lat, oraz akcji edukacyjnej dla rodziców młodzieży w wieku 11-15 lat – wyjaśnia Rafał Mucha z Biura Rzecznika Prezydenta.

Więcej informacji w sprawie programu „Kumulacja Aktywności z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej” na stronie internetowej http://www.fundacjalotto.pl/kontakt/ lczujkowska@fundacjalotto.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here