Głogowska policjantka aspirant Barbara Szyrner, zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii policjantek oraz zajęła III miejsce w kategorii Open, podczas zawodów Oborniki Triathlon 2019.

Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie odbyły się w Oborniakch. Wystartowała w nich policjantka z Głogowa, aspirant Barbara Szyrner. Pierwszy etap obejmował 450 m pływania. Zawodnicy pokonywali także rowerem wymagającą trasę o długości 22 km. Ostatnim etapem walki o medale pozostał bieg na dystansie 5 km. W upalnej pogodzie głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczkom  i na mecie była pierwsza. Barbara Szyrner została Mistrzynią Polski Policjantek w Triathlonie a w kategorii Open zajęła trzecie miejsce.

– Asp. Barbara Szyrner na co dzień pracuje w Wydziale dw. z PG KPP Głogów. Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy. Wcześniej wielokrotnie była Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Najwierniejszymi kibicami Basi jest mąż Sebastian oraz dwójka synów – mówi  asp. Łukasz Szuwikowski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Mistrzostwa Polski Policjantów pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się z okazji 100-lecia powołania Policji.