Kilkadziesiąt osób wzięło udział w VII Biegu Papieskim. Tradycyjnie bieg odbył się pod patronatem Posłów na Sejm RP, Starosty Głogowskiego oraz Prezydenta Miasta Głogowa, Rektora PWSZ w Głogowie i Banku Santander. Zwycięzcom wręczono puchary i medale. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Pogoda dopisała. Na mecie VII Biegu Papieskiego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie stanęło kilkadziesiąt osób: uczniów głogowskich szkół, studentów i starszych mieszkańców naszego miasta. Bieg odbył się na dystansie: ok. 1200 metrów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 2000 metrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.

W kategorii dziewczęta do 16 lat I miejsce zajęła Anna Chomik, II miejsce – Zuzanna Ziober, III miejsce – Angela Pełech. Zwycięzcom puchar i medale ufundował Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W kategorii chłopcy do 16 lat – I miejsce zajął Jakub Wróbel, II miejsce – Michał Poprawski, III miejsce – Michał Wojnowski. Zwycięzcom puchar i medale ufundował Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W kategorii dziewczęta 17 – 20 lat -puchar i medale ufundował Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak. I miejsce zajęła Hanna Chocianowska, II miejsce – Patrycja Wojnowska, III miejsce – Amelia Pielech.

W kategorii chłopcy 17 – 20 lat -puchar i medale ufundował Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak. I miejsce zajął Dominik Wróbel, II miejsce – Szymon Cieślak, III miejsce – Bartosz Zahorski.

Studentki: I miejsce – Martyna Siadul, II miejsce – Aleksandra Adamczewska, III miejsce – Agnieszka Adamowicz, otrzymały puchary Jej Magnificencji dr Katarzyny Rusak. Wśród studentów I miejsce zajął Adrian Rosiński, II miejsce – Dominik Malicki, III miejsce – Dominik Drobiński. Zwycięzcom wręczone zostały pucharu ufundowane przez Jej Magnificencji dr Katarzyny Rusak.

Seniorkom i seniorom puchary ufundował Posła na Sejm RP Wojciech Zubowski. I miejsce wśród seniorek zajęła Agata Trawińska, II miejsce – Marta Żywina a III miejsce – Karolina Krawczak

Wśród seniorów najszybciej na metę przybiegł Dominik Komendacki, II miejsce zajął Jerzy Kubiak a III miejsce – Tadeusz Karpowicz.

Wojciech Trawiński jako najmłodszy uczestnik Biegu Papieskiego otrzymał puchar Dyrektora ZSE im. JP II w Głogowie Wojciecha Janisio.

Edward Szymankiewicz jako nestor tegorocznego biegu otrzymał puchar Dyrektora Regionalnego Banku Santander Elżbiety Szefler – Lewnadowskiej.

Organizatorzy uczestnikom biegu zapewnili napoje i opiekę medyczną.
Każdy z uczestników Biegu otrzymał pamiątkowy certyfikat.