Głogowscy funkcjonariusze nadal kontrolują respektowanie nakazów i zakazów przez mieszkańców. Obostrzenia wciąż trwają. Nadal są miejsca, gdzie noszenie maseczek zakrywających nos i usta obowiązuje. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Na obszarze całego kraju obowiązują ograniczenia. Policjanci swoją obecnością i podejmowanymi działaniami przypominają o wciąż obowiązujących zasadach mających na celu ochronę zdrowia Nas wszystkich.

– Od początku trwania pandemii kontrole takie odbywały się w sklepach, w komunikacji zbiorowej, we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, gdzie przepisy nakazują zachowanie reżimu sanitarnego. Wspólnie z innymi służbami sprawdzane są w dalszym ciągu osoby przebywające na kwarantannie czy izolacji. Działania te będą nadal kontynuowane – mówi  st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji.

Pomimo licznych kontroli, wciąż zdarzają się przypadki, że mieszkańcy miasta i powiatu głogowskiego nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust.

– Policjanci są zobowiązani do egzekwowania zachowania zgodnego z aktualnymi obostrzeniami i nie będą pobłażliwie podchodzić do łamania prawa w tym zakresie. Tylko w ostatnim tygodniu przeprowadzono ponad 70 kontroli autokarów i nałożono 50 mandatów karnych za brak maseczki w autobusie – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji .

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, apelujemy o respektowanie przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.: na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)