W 2022 roku w Głogowie przybędzie mieszkań. Powstanie rondo u zbiegu ulic Legnicka i Piłsudskiego. Budynek hospicjum –  stan surowy zamknięty. Gmina zainwestuje między innymi w oświatę, służbę zdrowia, bezpieczeństwo, rekreację i programy zdrowotne.

Gmina Miejska Głogów w nowy rok weszła z ambitnymi planami. Na inwestycje zapisano w budżecie 50 mln zł. Za te środki planuje się między innymi wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Legnicka i Piłsudskiego, przejście podziemne przy zamku. Samorządowcy mają jednak nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrze, za które zrealizowane zostaną dodatkowe zadania, już przygotowane, ze względu na brak środków nie ujęte w budżecie.

 – Będziemy nadal uzbrajać tereny i budować nowe ulice na Nowym Piastowie – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Rozpoczniemy budowę budynków TBS na osiedlu Żarków. Docelowo na tym osiedlu powstanie 8 budynków, 240 mieszkań. W tym roku rozpoczniemy a w przyszłym roku zakończymy przebudowę koszarowca. Powstaną w nim 64 mieszkania – dodaje prezydent.   

Miasto ze swojego budżetu nadal będzie wspierać programy dotyczące modernizacji placówek oświatowych. W 2022 roku zmodernizowana zostanie kuchnia w SP 14 a w SP nr 8 tereny sportowo-rekreacyjne. Zmiany będą także w przedszkolach. W PP nr 5 i PP nr 6 zmodernizowane zostaną kuchnie. Dodatkowo termomodernizacją objęty będzie budynek PP nr 5.   Od wielu już lat wsparcie finansowe trafia także do głogowskiego szpitala. Z miejskiego budżetu sfinansowano zakup nowoczesnego sprzętu i modernizację kilku oddziałów.

– Kolejne miliony trafią do szpitala. Tym razem na modernizację oddziału neurologii – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – W tym roku zakończymy pierwszy etap budowy hospicjum, inwestycji niezwykle ważnej z punktu widzenia społecznego – dodaje prezydent. 

Ruszą prace przy Neptunie i rozpocznie się budowa ścieżki rowerowe do Kotli. Miejska Strefa Inwestycyjna będzie uzbrajana. Po całym terenie rozprowadzona zostanie sieć wodno-kanalizacyjna, przebudowane zostaną drogi.  Gmina inwestować będzie także w budowę tężni solankowych i  programy zdrowotne. Wspierać będzie służbę zdrowia, straż pożarną, policję i pogotowie.  W ciągu roku miasto występować będzie o dodatkowe środki, między innymi na kontynuację remontu dróg, programy oświatowe i zdrowotne.  

– Mam nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrzne, aby zrealizować więcej inwestycji. Plan założony na 2022 rok jest ambitny, ponad 50 mln zł na inwestycje. Chcielibyśmy jednak w ciągu roku wpisać do budżetu i zrealizować dodatkowe zadania,  które mamy przygotowane bądź nad nimi pracujemy – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Budżet miasta uległ zmniejszeniu ze względu na zmiany w przepisach podatkowych. Zmieni się między innymi udział gmin w podatkach PIT. Samorządowcy na dalszy rozwój miasta zamierzają  pozyskiwać także środki zewnętrzne.