Zła organizacja ruchu, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości to tylko nieliczne problemy zgłaszane przez mieszkańców Głogowa. Policja reaguje na każde zgłoszenie. 54,6 % wszystkich zgłoszeń stanowią informacje potwierdzone.

500 interwencji policjanci odnotowali w lokalach, na ulicach i domach przy al. Wolności: 94 przy ul. Rycerskiej, 42 przy ul. Polskiej. Głogowianie najczęściej wybierają 112 lub 997 zgłaszając nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwą infrastrukturę drogową, złą organizację ruchu, spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości i nieprawidłowe oznakowanie dróg. W okresie od 1 stycznia do 30 września w Powiecie Głogowskim doszło do 1565 przestępstw, kradzieży było 185 w tym samochodowych 11, z włamaniem 219, zniszczenie mienia -79, rozbojów 16. Statystyki policyjne w porównaniu do minionych lat są coraz  lepsze. Mają na to wpływ między innymi patrole policyjne, których z roku na rok przybywa.  Dzięki wsparciu samorządowców jest coraz więcej służb ponadnormatywnych.

– Uważam, że Głogów jest miastem bezpiecznym – mówi Sabina Święch. – Często widuję na ulicach patrole policyjne, piesze i zmotoryzowane.

– Policjanci są coraz lepiej wyposażeni, dlatego też i statystyki są coraz lepsze. To dobrze, tak właśnie powinno być, abyśmy się czuli bezpiecznie  – mówi Zenon Tkacz.

– Dzwoniłem na policję zgłaszając parkowanie przed skrzyżowaniem. Patrol przyjechał po kilku minutach. Interwencja policji przyniosła skutek – mówi Tomasz, 41-letni głogowianin.

Głogowianie często o swoich problemach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji, spostrzeżeniach i oczekiwaniach w zakresie bezpieczeństwa zarówno indywidualnego i publicznego informują swoich dzielnicowych. Szybki kontakt z funkcjonariuszem policji-dzielnicowym umożliwia aplikacja „Moja Komenda”. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internetowej. Aplikacja zawiera między innymi dane kontaktowe do ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju. Zjawiska społecznie uciążliwe i wymagające interwencji policji ale nie w trybie natychmiastowym, można zgłaszać także za pomocą mapy zagrożeń. która służy temu aby sygnalizować policji pewne problemy. Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,  znajduje się na stronie internetowej policji. Zgłoszenia wymagające natychmiastowej reakcji składamy osobiście lub telefonicznie tak jak dotychczas.