Muzealne zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Uczestnicy wykonają samodzielnie karnawałową maskę. Poznają także  gry  i zabawy, w które bawiono się w mieszczańskich domach na przełomie XIX i XX wieku.  Muzeum zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 Na tegoroczne ferie zimowe Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie ma ciekawą ofertę . Motywem przewodnim pierwszych zajęć, które odbędą się 28 stycznia będzie karnawał. Ich uczestnicy nie tylko dowiedzą się więc czym jest karnawał, ale także wykonają samodzielnie karnawałową maskę. Podczas drugich zajęć, 29 stycznia, prowadzący zajęcia przeniosą dzieci w do przełomu XIX i XX wieku. Tematem tego spotkania będzie bowiem secesja – czyli panujący w tym czasie nurt w sztuce i rzemiośle. Trzecie spotkanie, które odbędzie się 30 stycznia, poświęcone będzie głogowskiemu mieszczaństwu. Uczestnicy zajęć obejrzą wystawę poświęconą właśnie głogowskiemu mieszczaństwu na przełomie XIX i XX wieku oraz samodzielnie wykonają model mieszczańskiego pokoju z tego okresu.

– W zasadzie już do końca feryjnych zajęć w muzeum, ich uczestnicy pozostaną w końcu XIX i początku XX wieku. Zajęcia, które odbędą się 31 stycznia poświęcone będą bowiem fotografii i dawnym technikom fotograficznym. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzą się o tym, jak i kiedy powstała fotografia, ale również wykonają własną odbitkę w technice cyjanotypii – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.
Ostanie zajęcia będą na pewno bardzo ciekawe dla najmłodszych uczestników zajęć, traktować będą one bowiem o grach i zabawach, w które bawiono się w mieszczańskich domach na przełomie XIX i XX wieku. Muzealne zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 28 stycznia i zakończą w piątek 1 lutego. Początek zajęć godz. 12.  Żeby wziąć w nich udział, należy wcześniej zapisać się, dzwoniąc do pracowni edukacyjnej. Nr telefonu to 76 834 10 81 wewnętrzny 43. Koszt udziału w zajęciach 2,50 zł.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here