W Wiejskim Domu Kultury w Grochowicach odbyły się warsztaty o tematyce wielkanocnej. Wcześniej warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem naturalnych materiałów roślinnych i papierniczych miały miejsce w GOKiS w Kotli oraz Krzekotówku.

Warsztaty realizowane są dzięki pozyskanym środkom przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój. W gminie Kotla odbyły się także warsztaty z projektu „Polska Wielkanoc”:„Mój koszyczek wielkanocny”, „Warsztaty z jajem”, „Wielkanocna baba i inne ciasta”.

– W ramach projektu organizowane są warsztaty tematycznie związane z tradycjami wielkanocnymi: wykonywaniem tradycyjnych palm, koszyczków z wikliny papierowej, malowanie jaj i pieczenia ciast – mówi Julita Cwajna koordynator projektu.

Na realizację projektu „Polska Wielkanoc”Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało środki w kwocie 8600 zł ze Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here