Głogowska Karta Miejska (GKM) uprawnia do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzież uczącą się do 26. roku życia. Kartę należy wyrobić w biurze obsługi pasażera.

Niebawem koniec wakacji. Czas pomyśleć o transporcie do szkół. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uchwała Rady Miejskiej w Głogowe, dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia może korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Do takich przejazdów upoważnia Głogowska Karta Miejska.  Należy ją wyrobić w biurze obsługi pasażera, które mieści się w holu dworca PKP. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17 tej.

– Do wyrobienia karty należy mieć przy sobie zdjęcie i ważną legitymację szkolną. Ponadto należy wypełnić wniosek. Natomiast osoby, które posiadają już GKM muszą udać się do biura obsługi pasażera w celu zmiany biletu zapisanego na karcie na bezpłatny. Należy się także okazać ważną legitymacją szkolną – mówi Kamil Grzybowski specjalista ds. planowania i rozliczeń.

Dzieci i młodzież posiadająca już GKM z zapisanymi bezpłatnymi przejazdami może z nich korzystać również podczas wakacji i ferii. Dzieci do lat 7. jeżdżą za darmo na podstawie ustnego oświadczenia rodzica lub opiekuna o wieku dziecka. Wszystkie osoby w tym dzieci i młodzież, które są uprawnione do bezpłatnych przejazdów GKM otrzymują za darmo.  

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here