Pomoc doraźna w sprawowaniu opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Rodziny lub opiekunowie mogą zostawić pod opieką pracowników MORiUS swoich podopiecznych i np. iść na zakupy czy do kina. Niepełnosprawni w tym czasie będą mogli korzystać z różnych form rehabilitacji. Pomoc jest bezpłatna.

Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie przystąpił do programu „Opieka wytchnienia”. Kierowany jest on do dzieci i osób niepełnosprawnych, których członkowie rodzin lub opiekunowie wymagają wsparcia w postaci doraźnej lub czasowej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opiek nad tymi osobami.

– Opieka nad osobą niepełnosprawną  to całodobowa praca, bez żadnych przerw czy urlopów. Nie można takiej osoby pozostawić samej sobie, a wszystko musi być zaplanowane od rana do nocy. Dzieci rosną, a rodzicom brakuje czasem sił i właśnie dlatego sięgnęliśmy o dofinansowanie do ministerstwa na tę formę wsparcia.  Chcemy dać opiekunom trochę wytchnienia od codziennych obowiązków.  Zajmiemy się ich podopiecznymi, aby oni mogli odpocząć fizycznie i psychicznie – mówi Mirosława Krasicka , dyrektor MORiUS.

Osoby niepełnosprawne, które będą korzystały z opieki w głogowskim ośrodku, zostaną objęte różnymi formami terapii. Usługa świadczona będzie w ramach pobytu dziennego. Ogólna liczba godzin przewidywanych na usługi opieki wytchnieniowej do końca 2019 roku wynosi 4000 godzin.  Zadanie to będzie realizowane w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych ul. Norwida 5.

Wartość projektu to 80 tys. zł. z czego 64 tys. 640 zł to środki pozyskane w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here