Wojciech Zubowski i Agnieszka Badzińska kandydatami do Sejmu RP. Dorota Czudowska ubiegać się będzie o mandat w Senacie. Kandydaci reprezentować będą mieszkańców z okręgu legnickiego. Program poznamy we wrześniu po konwencie programowym PiS.

Niebawem rozpocznie się kampania wyborcza. Kandydaci do Sejmu i Senatu już rozpoczęli prezentować swoje sylwetki. Poseł Wojciech Zubowski w swoim biurze poselskim przedstawił kandydatów, którzy reprezentować będą interesy mieszkańców okręgu legnickiego. Wojciech Zubowski, przez dwie kadencje zgodnie z wolą wyborców reprezentował Zagłębie Miedziowe w Sejmie. Obecnie na listach wyborczych znalazł się na 5 pozycji. Dorota Czudowska, obecna Senator zabiega będzie o głosy wyborców w okręgu nr 3, który obejmuje powiaty: głogowski, polkowicki, lubiński, legnicki.

– Jestem zaszczycona, tym że mogę ponownie reprezentować PiS jako kandydatka z okręgu nr 3. Polityka naszego rządu wymaga kontynuacji. Najlepiej będą robić to ci, którzy do tej pory pracowali nad realizowaniem programu PiS dla Polaków i dla Polski. To jednak nie wystarczy, dlatego też mamy na listach ludzi doświadczonych w samorządzie, w pracy zawodowej i rodzinnej. To wszystko jest potrzebne po to, aby stanowić dobre prawo i aby dobra zmiana była kontynuowana – mówi Dorota Czudowska Senator RP i kandydatka na następną kadencję.

Nową twarzą w polityce jest Agnieszka Badzińska. Głogowianka, znana jest mieszkańcom miasta, jest Radną Rady Powiatu Głogowskiego. O mandat posła powalczy z 17 miejsca.

-Będę kandydowała do Sejmu RP. Startuję z 17 miejsca. Wyborcy zadecydują, czy dwie osoby z listy PiS będą reprezentowały głogowian w Sejmie – mówi Agnieszka Badzińska.

Kandydaci nie przedstawili jeszcze programu wyborczego. Jak twierdzą jest jeszcze za wcześnie. Obecnie zbierane są podpisy na listach poparcia. Po zarejestrowaniu list we wrześniu i po konwencji programowej PiS przedstawiony zostanie program na nową kadencję.

– Po konwencji programowej przedstawimy naszym wyborcom szczegóły dotyczące nie tylko naszych propozycji jako PiS, kontynuacji dotychczasowych programów, nowych założeń programowych ale także szczegółów dotyczących tego co chcemy jako przedstawiciele PiS w Sejmie i Senacie zaproponować dla naszego regionu – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP, kandydat na następna kadencję. – Na pewno będziemy chcieli kontynuować te działania, o których mówiliśmy wcześniej. Nadal zwracamy uwagę na kwestie dotyczące m.in. infrastruktury kolejowej, drogowej i wodnej. Liczymy, że uda się w końcu domknąć sprawę budowy trasy S3. Cieszymy się z tego, że jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową, są robione remonty dworców, są przywracane czy też tworzone nowe połączenia kolejowe.

Poseł przypomniał także o innych programach, które są realizowane jak np. przywracanie połączeń autobusowych na które rząd przekazał środki.

Kandydaci do Sejmu i Senatu zachęcają głogowian do zapoznania się z programem wyborczym i stawienia się przed urnami . Wyboru do Sejmu i Senatu odbędą się w tym roku 13 października.

 

1 KOMENTARZ

  1. Państwo nie mają programu, bo go nie mogą mieć. Program wykuwa się na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS. Jego objawi widzimy codziennie – a to prywatne przeloty marszałka Kuchcińskiego rządowym samolotem, a to tajemnicze samobójstwa w więzieniach, a to wiceministrowie sprawiedliwości na czele grup hejterskich. Głosujcie rodacy. Z szamba się nie wygrzebiemy. Kłamią, niszczą, przekupują. Na sztandar.

Comments are closed.