Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gminy Grębocice, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Kierowca nie miał prawa jazdy, aktualnego OC a w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę.

To kolejny raz kiedy policjanci w trakcie kontroli pojazdu ujawniają kierującego pod wpływem substancji odurzającej. Tym razem zatrzymany został 28 – letni mieszkaniec gminy Grębocice. Mężczyzna został przebadany testerem narkotykowym, który wykazał w jego organizmie obecność narkotyków.

– To nie koniec jego kłopotów. Policjanci w kierowanym przez niego pojeździe odnaleźli marihuanę. Kierowca nie posiadał również prawa jazdy, które zostało zatrzymane w grudniu ubiegłego roku. Samochód nie posiadał ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i za ich posiadanie. W związku z brakiem  uprawnień do kierowania, ubezpieczenia OC oraz badań technicznych, musi się liczyć ze sporymi karami finansowymi i grzywnami.