Do końca maja przyjmowane są zgłoszenia funkcjonariuszy do konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. Laureatami konkursu w roku 2012 był asp. szt. Piotr Kowalski, w 2008 roku podinsp. Joanna Cichla.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

– Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. W ubiegłych latach dwoje głogowskich policjantów było laureatami tego konkursu. W roku 2012 asp. szt. Piotr Kowalski oraz podinsp. Joanna Cichla w roku 2008 – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Konkurs trwa od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 11. edycji konkursu, podczas których wyłoniono 55. laureatów zasługujących, w ocenie społeczeństwa, na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną. 12. edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w Centralne Obchody Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2019 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu, 5 osób, wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska  Linia”,  02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13. Pobrać można na stronie: Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze. gdzie również widnieje regulamin konkursu.