W okresie świątecznym policjanci prowadzili działania “Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2019”. W tym czasie na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W czasie świąt policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych rowerzystów i jednego, 42 – letniego kierowcę samochodu, który kierował pojazdem pomimo tego, że miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Policjanci przeprowadzili łącznie 195 różnego rodzaju interwencji, oraz przeprowadzili 50 badań trzeźwości osób, które z własnej inicjatywy zgłosiły się na policję aby sprawdzić czy mogą zasiąść za kierownicą.

Policyjne działania “Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2019” rozpoczęły się już 19 kwietnia w związku falą wyjazdów świątecznych i wzmożonym ruchem na drogach. Akcję zakończono w poniedziałek o godzinie 22.00.

– W trakcie działań policjanci zwracali swoją szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, wpływa bowiem szczególnie na płynność ruchu oraz jego bezpieczeństwo. Niestety nie wszyscy wykazali się należytą wyobraźnią. W sobotę 20 kwietnia policjanci zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Głogowa, który mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu kierował samochodem mazda. Odnotowaliśmy również aż 8 przypadków nietrzeźwych rowerzystów – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

W okresie świątecznym doszło do 12  zdarzeń drogowych. Szczęśliwie na terenie powiatu głogowskiego były to tylko i wyłącznie niegroźne kolizje drogowe, powodujące starty materialne ale nie skutkujące obrażeniami ich uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here